Účinkující


Hudební lekce

Parta nadšených muzikantů z Prahy 6, kteří nabízí výuku na klarinet a saxofon dospělým začátečníkům i pokročilým. Studenti Hudební lekce tvoří komunitu zapálených amatérských hráčů, kteří muzicírují pro radost a potěšení. Přijďte si poslechnout jejich vystoupení a třeba se vám to zalíbí tak, že se začnete učit taky. Koncert saxofonistů tohoto hudebního ateliéru si můžete poslechnout na náměstíčku K Lánu od 17.00 hodin.


Janova Pec

Janova Pec je rodinný podnik, který vyrábí zdravé dobroty z kvalitních surovin v Horoměřicích. Své musli, kaše i sušenky dělají podle vlastních receptur, bez lepku, slazené medem nebo javorovým syrupem. Zakladatel a majitel podniku pan Král je náš soused a připraví pro vás stánek s kreativní dílničkou. Potkáte ho na náměstíčku na ulici K Lánu během celého odpoledne od 14 hodin.


Loutkové Divadlo Tate Iyumi

Myslíte, že pohádku O perníkové chaloupce dobře znáte? Nebo, že byste si poradili lépe než Jeníček s Mařenkou? Nuže, záleží jen na vás! Kam vás příběh zavede…. Tate Iyumi, které předvede svou verzi pod názvem Hluboko v lese, je amatérské loutkové divadlo, které má ve svém repertoáru nemálo her. Aktéři usilují o experimentální divadlo, zároveň ale znovu objevují tradiční loutkářské techniky. Hrají pro tak, aby to bavilo všechny věkové kategorie. V rámci slavností 16. září hrají na náměstíčku od 15.30 do 16.00 hodin.


Markéta Holá – vypravěčka příběhů

Už jste někdy měli tu čest s profesionálním vypravěčem příběhů? My ještě ne a do nedávna jsme neměli moc tušení, že někdo takový vůbec existuje. Markéta vystudovala Teorii a dějiny divadla a logopedii. Při studii se věnovala hlavně hlasové výchově. Ve své logopedické praxi začala pracovat s příběhy a ono to začalo skvěle fungovat. Niní se storytellingu věnuje naplno a vypráví všude, kde je o její příběhy zájem. A bude i na slavnostech na náměstíčku na ulici K Lánu od 16.30 hod.


Kapela HOŠI

Kapela Hoši, to je Šimon a Honza a občas se k nim přidá i někdo další. Skládají vlastní písničky, hudbu i texty, které jsou hravé i vtipné. Nejraději hrají dětem, ale budou se líbit i dospělým. Na slavnostech hrají od 15 a od 16 hodin. Vždy půlhodinu. Tak neváhejte.


Jump IT!

Holky z Jump IT prostě a jednoduše baví skákat přes švihadlo. Mnohé z nich se věnují tomuto sportu od chvíle, kdy přišel do Čech. Nyní je součástí týmu 6 aktivních skokanek, které pořádají workshopy, učí děti, vedou hodiny pro veřejnost, exhibičně vystupují, soutěží. A dokud je to bude bavit, tak budou skátát. My si můžeme s Jump IT zaskákat od 15 nebo od 16 hodin na plácku naproti Světa Školáka.


MZ Dance Team

Martin a Zuzana – to jsou dva tanečníci nevídaných kvalit, kteří založili MZ Dance Team. V MZ Dance týmu mohlu tancovat snad úplně všichni – mladí, staří, profíci, hobíci, páry i single holky. Ve svém sále na Kladenské mají již tolik ocenění, že už to skoro nemají kam dávat. Na našich slavnostech exhibičně zatancují děti, které sice vypadají, že jsou malé, ale jejich tanec vás uhrane a nedovolí koukat se jinam. Tak se stavte ve 14.30 hod. na náměstíčko a rozhoupejte i vy své boky v latinsko-amerických rytmech.


Hanka Margutti

S Hankou si letos sklidníme mysl a protáhneme tělo při ranní józe od 8.30 do 9.30 hod. přímo na náměstíčku. Pokud si přinesete podložky, zažijete přiíjemnou hodinu plnou soustředění na sebe a své tělo. Hanka je vyznavačkou jemné Vynyiasa jógy, kterou učí každý čtvrtek v dětském studiu Jája.


Jana Kuhnová

I Jana je naše sousedka a kromě toho skvělá lektorka jógy a zdravotního cvičení SM systém, obojí vyučuje při svých pravidelných lekcích v Cordeu. Letos můžete zacvičit jógu nebo SM systém v rámci dopolední hry RoboLÁN. Na její lekci přijďte do Cordea, jóga bude od 10 hodin, SM systém od 11 hodin. Nezapomeňte se ale předem registrovat na e-mailu ja.kuhnova@gmail.com.


Radim Šoch alias Mr. Fly

Pan Moucha? Jasně, pan Moucha! Kouzelník, se kterým si užijeme spoustu legrace. Dopoledne bude kouzlit součástky robotů v Hometherapy, které můžete sbírat v rámci dopolední hry RoboLÁN!


Jana Raková

Jája je majitelkou dětského studia Jája. Kromě dětské skupiny pořádá Jana kroužky pro děti i aktivity pro maminky, jako je sdílecí kruh nebo jóga. V rámci dopolední hry RoboLÁN nabídne každému příchozímu možnost účastnit se hudebního workshopu.


Jan Loriš

Tušili jste, že se dají hrát kuličky na světové úrovni? A že u nás v ulici bydlí vicemistr světa s kuličkách Jan Loriš? Honza je součástí týmu sklerotici a kuličkám propadl, hraje a hraje a hraje a letos si dělá zoubky na medajly v čerském poháru. Pokud si chcete zahrát kuličky se světovým hráčem a jeho kamarády, stavte se na náměstíčko mezi 10. a 18. hodinou. Honza všechonnaťuká do počítače a před šestou potřese vítězům rukou. Prý má připravené i nějaké malé ceny. Tak neváhejte. Takovou příležitost mít jen tak nebudete.


Martina Sumcová

Martina je naše sousedska tak napůl. Bydlí v Buštěhradě, ale učí výtvarku na naší základce na Dlouhásku. Martina se umělecké činnosti věnuje posledních 20 let, dříve v Rožnově pod Radhoštěm ve skanzenu a nyní (máme to ale nesmírné štěstí) ji děti potkávají při hodinách výtvarky i odpoledním kroužku keramiky. A že k ní na hodiny chodí sakra rády, to si můžete myslet. Na slavnosti donese Martina pár výtvorů svých svěřenců a vy si s ní můžete umazat ruce od hlíny od 14 do 17 hodin na náměstíčku.


Ondra Pospíšil

Pokud u nás na ulici potkáte Ondru, tak buď běží, nebo jede na kole, nebo něco podniká s dětmi. Jeho život to je orienťák, od jakživa patří k oddílu Kotlářka. Letos uspořádá orienťák i pro vás, své sousedy. Jednak krátkou verzi klasického orientačního běhu a druhak v poslední době oblíbený orientační labyrint. Tak přijďte poznat našeho závodníka a vyzkoušet si jeho orienťák od 14 do 17 hodin na náměstíčku.


Bára Hlaváčová

Bára má doma plackovač, to je asi to nejdůležitější, co o ní potřebujete vědět. Taky krásně kreslí a maluje a přijde se svým plackovačem na náměstíčko, kde si vlastní placku od 14 do 17 hodin můžete vyrobit taky.


Káťa Haaseová

Kačka je naše další sousedska ,tak trochu a správně punková. Káťa šije, hodně a ráda. Je kostymérkou Dejvického divadla. Na náměstíčko donese barvy na textil. Vy si přineste textil (trička, šaty, šátky, ubrusy…) a bude s vámi tisknout o sto šest. S Káťou to bude prostě od 14 do 17 hodin správná dávka punku!