Bojovka


Pravidla bojové hry „Poznej své okolí“
Sousedská slavnost Zažít Lán jinak je o poznávání těch, kteří žijí kolem nás. A to nejen lidí, ale také zvířat. Proto jsme pro vás připravili představení několika z nich. Na jedenácti kontaktních místech se může seznámit se zvířecími sousedy, které můžete potkat cestou k metru, do školy nebo třeba na dětském hřišti. Vždy se o nich dozvíte nějakou zajímavost, ale také poradíme, kde je můžete zahlédnout či je z dálky tiše pozorovat. 

Cesta vede skrze místní podniky, kavárny a občerstvovny.

Vytištěnou mapu kontaktních míst najdete na každém z nich

Bojovka má i svou tvořivou část – vyrobte si amulet pro štěstí! Na každém kontaktním místě kromě představení zvířecího souseda najdete také barevný korálek. Z každého místa si odneste jeden a navlékněte jej na přiloženou šňůrku (k dispozici na všech kontaktních místech společně s mapou a návodem). Navlečené korálky pak můžete různě vázat, provlékat, šněrovat, až vám vznikne vysněný tvar (malá inspirace níže). 

Nevíte si rady, jak amulet uvázat? Nezoufejte! Pro tyto případy jsme připravili vázací workshop s Hankou, který se bude konat v 16 hodin na náměstíčku v ulici K Lánu (ano, tak kde bude odpolední dění).

Příklad vázání amuletu
Další příklad, jak si můžete uvázat amulet pro štěstí